Telefon   0902 324 111

Mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Redukcia vrások a nadmerného potenie botulotoxínom

Obstáť v dnešnej náročnej dobe nie je jednoduché. Predlžuje sa aktívny vek, narastá konkurencia v zamestnaní.

Vizáž a vystupovanie môžu výrazne ovplyvniť celú radu životných situácii. Dôležitá je aj podpora sebavedomia a dobrý pocit zo seba samého. To čo bolo pred niekoľkými rokmi “výstrelkom” pre bohatých, sa dnes stalo takmer bežným štandardom: tvár bez vrások, svieži vzhľad.

Jednou z možností je Botulotoxin – neurotoxín – veľmi jedovatý toxín, ktorý produkuje baktéria Clostridium botulinum. Botulotoxin prerušuje nervovosvalové spojenie, čím znižuje svalové napätie a zabraňuje tak svalom zmŕšťovať sa. Povrch kože sa vďaka tomu vyrovnáva, vrásky miznú a nové nevznikajú.

 

Botulotoxínové injekcie

V DermaLas centre používame najčastejšie prípravky Dysport a Botox. Ich účinná látka, botulotoxin typu A, sa v medicíne používa už od r. 1989. Pôvodne sa liečebne využíval u ochorení s hyperaktivitou svalov, potom k liečbe strabizmu, trasu a kŕčov. Dnes pomáha vyhladiť hlboké vrásky na čele a v hornej časti tváre a tiež v liečbe hyperhydrózy (nadmerného potenia).

V oblastiach okolo úst sa korekcia botulotoxinom príliš nepoužíva (mohlo by dôjsť k nežiadúcemu znecitliveniu svalov a následnému znehybneniu úst). Výsledný efekt vyhladenia vrások nastupuje behom 2-7 dní a po prvej aplikácii trvá priemerne štyri mesiace. Postupne odoznieva a aplikáciu je vhodné zopakovať.

Výsledkom aplikácie botulotoxinu je menej vrások, lepšie kontúry tváre, mladistvý a pritom úplne prirodzený vzhľad tváre a predovšetkým nové sebavedomie. Po vymiznutí efektu je vhodné aplikáciu botulotoxinu zopakovať. Opakovaním sa predlžuje doba trvania efektu a zároveň sa postupne znižuje schopnosť zmršťovania svalu a vráska sa prestáva tvoriť.

Pokiaľ sa žena, alebo muž po aplikácii rozhodne, že už nikdy Botulotoxinové injekcie nepoužije, nič sa nestane. Po odoznení účinkov sa nervovosvalové spoje opäť obnovia a mimika sa vráti do pôvodného stavu.

 

 

Vlastná aplikácia injekcií

Vlastná aplikácia botulotoxinu sa prevádza tenkou injekčnou ihlou do požadovaných partií. Aplikácia je mierne bolestivá a preto je možné miesta vpichov pred zákrokom znecitliviť pomocou špeciálneho krému.

Ošetrenie je časovo nenáročné, v priemere do 30 minút. Opakovať kúru sa doporučuje za 6 až 12 mesiacov – presné určenie je individuálne. Minimálny odstup by mal byť 3 mesiace, častejšie opakovanie nemá význam, pretože by sa mohli vytvoriť protilátky a efekt by prestal účinkovať. Opakovať kúru sa doporučuje za 6 až 12 mesiacov – presné určenie je individuálne.

Kedy sa botulotoxín nemôže aplikovať? Botulotoxín sa nepoužíva v prípade precitlivenosti na niektorú zložku prípravku, pri svalových poruchách, liečbe niektorými antibiotikami, pri krvácavých stavoch, v tehotenstve a počas kojenia.

 

 

Používame cookies aby sme sa čo najlepšie prispôsobili Vašim potrebám. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky zároveň tým súhlasíte s používaním cookies