Telefon   0902 324 111

Mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Odstraňovanie névov, kožných výrastkov a bradavíc

V prvom rade treba klinicky zhodnotiť o aký typ kožného útvaru sa jedná. Najjednoduchšie a najrýchlejšie je pohľad (lepšie pod zväčšením lupou, okuliarmi, dermatoskopom) a pohmat lekára.

O aký typ útvaru ide sa dá usudzovať podľa vzhľadu, veľkosti, povrchu, farby a lokalizácie. Základným hodnotením „nebezpečnosti” pigmentovaných útvarov sú kritéria ABCD.

Asymmetry - asymetria je prítomná, ak znamienko nemá symetrický tvar, teda okraje nie sú okrúhle, alebo oválne, Border - hranica útvaru nie je ostro ohraničená od okolitej kože, ale všade, alebo v niektorých častiach postupne splýva, stráca sa v nej, Color - farba je tmavá, alebo nepravidelne pigmentovaná, Diameter - priemer znamienka je väčšie ako 5-6 mm.

Prítomnosť niektorého z kritérií ABCD, alebo zmena v niektorom z kritérií ABCD je dôvodom na chirurgické odstránenie.

Väčšina kožných útvarov sa môže na základe horeuvedených kritérií odstrániť pomocou koagulokautera (elektrická ihla), alebo kryoterapiou (tekutý dusík).

Používame cookies aby sme sa čo najlepšie prispôsobili Vašim potrebám. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky zároveň tým súhlasíte s používaním cookies